poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Pierwszy pracowity tydzień

Na starcie V edycji tego piekielnego wyścigu przy mokrych warunkach na trasie stanęło ok 100 zawodników w tym dwaj zawodnicy Żary MTB Team Bartłomiej oraz Marcin Żołądkowscy. Łączna długość trasy liczyła 67km (10 rund) z czego 27km to bardzo trudna sekcja brukowana która dawała się we znaki wszystkim zawodnikom.

Marcin Żołądkowski z czasem 2:31:25 zajął 7 miejsce w kat. m2 oraz 23 open natomiast Bartłomiej Żołądkowski po morderczym finiszu z czasem 2:59:37 zajął 18 miejsce w kat. m4 oraz 56 miejsce open mieszcząc sie w limicie czasu.

Nastomiast Zdzisław Pihulak oraz Mateusz Wielgo wystartował w Murowanej Goślinie w Garmin Powerade MTB MARTHON, który tradycyjnie otwiera sezon maratonów w Polsce. Zdzisław Zajął 5. miejsce w kat. M5, 164 open, a Mateusz 75. miejsce w M2 i 187 open.

Jeden z naszych zawodników Krzysztof Gut wystartował w Leszczyńskiej Lidze Rowerowej w Trzebani. Trasa była dość zróżnicowana. Oragnizatorzy przygotowali 7 km rundę, z czego prawie 2 km był to podjazd do mety po kostce. Trasa wymagała przygotowania wytrzymałościowego. Wystartowało około 90 osób. Krzysztof na mecie zajwił się 15. Open i zajął 6 miejsce w kategori M1 z czasem 0:47:05.

W sobotę 14 kwietnia odbyła się pierwsza edycja Górali na Start  w Boguszowie Gorcach. Wystartowało tam dwóch zawodników Żary MTB Team. Oragnizatorzy przygotowali   3,3 km rundę, która była bardzo wymagająca pod względem technicznym. W kategorii masters I Krzysztof Woliński zajął 9. miejsce. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. W kategorii szkrabiątka Igor Woliński zajął 3. miejsce.