poniedziałek, 25 czerwca 2012

Pracowity weekend

Miniony weekend można zaliczyć do bardzo pracowitych. Nasi kolarze wzięli udział w trzech imprezach. W sobotę nasz zniezawodny masters, Zdzisław Pihulak wystartował w Powerade Garmin MTB Marathon w Karpaczu. Imprezy te uchodzą za najcięższe, a ta edycja była najtrudniejsza i zostanie wielu zawodnikom w pamięci. Na starcie stanęło blisko 700 zawodników z czego blisko 10% poddało się trasie lub sprzętowi.
Na dystansie MEGA 46 km (1896 m przewyższenia) wystartował Zdzisław Pihulak zajął doskonałe 125 miejsce open i 3 . w kat. M5 z czasem: 03:49:18.4.

W niedziele natomiast część kolarzy wystartowała w II edycji Łysogórek na Łysej Górze pod Jelenią Górą, skąd podziwiać można panoramę na Kotlinę jeleniogórską i okoliczne pasma i pogórza, Góry Kaczawskie przede wszystkim, Góry Izerskie, Rudawy Janowickie i Karkonosze. Trasa z pozoru krótka - trzy rundy po 5 km wycisnęła z zawodników wszystkie siły, Trawiasty stok góry mikrostacji sportów zimowych i letnich był bezlitosny, ale nasi kolarze dobrze sobie z nim poradzili. W kategorii 19-34 lata, Krzysztof Szczotka zajął 4. miejsce, Krzysztof Woliński 8. miejsce, a Matuesz Wielgo 9. miejsce. W kategorii mężczyzn 46 lat i więcej bezkonkurencyjny był Bartłomiej Żołądkowski zajmując 1. lokatę. W wyścigu najmłodszych poza konkurencją wystartował Igor Woliński.