czwartek, 22 listopada 2012

Podsumowanie sezonu 2012

Sezon 2012 dla klubu kolarstwa górskiego Żary MTB Team był długi i intensywny. Miniony rok to również zmiany w zarządzie stowarzyszenia. Po blisko sześciu latach z funkcji prezesa zarządu klubu zrezygnował Krzysztof Woliński. Jego miejsce zajął Marcin Żołądkowski. Jednocześnie klub zmienił swoją siedzibę, która obecnie mieści się przy ul Zgorzeleckiej 16, przy serwisie Yellow-Bike.

Kolarze w tym roku zaczęli ściganie bardzo wcześnie, bo z początkiem kwietnia startując w Mitteldeutschlandcup 2012 w niemieckim – Bautzen oraz Fortuna Thule Cup w Gnieźnie. Natomiast koniec sezonu przypadł na Wyścig Przyjaźni w Drzonkowie w październiku. Łącznie klubowicze wykonali 98. osobostartów na przestrzeni sezonu 2012, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Najaktywniejszymi zawodnikami w sezonie 2012 był Zdzisław Pihulak, który zaliczył 16. startów, Krzysztof Woliński- 15. startów oraz Krzysztof Gut 13. Zdziław Pihulak niejednokrotnie stawał na podium. W klasyfikacji generalnej Grand Prix Zielonej Góry w kat. M5 zajął 2. miejsce oraz w największym cyklu wyścigów rowerowych na Ziemi Lubuskiej- Kaczmarek Electric MTB 2012 również zajął 2. miejsce. Krzysztof Woliński zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej „Górali na Start” w kat. Masters I., w Grand Prix MTB Świdnicy był 5. oraz Oberlausitzer-MTB-Marathon- Jonsdorf w Niemczech zajął tą samą pozycję. Krzysztof Gut natomiast zajął 3. miejsce w końcowej klasyfikacji Grand Prix MTB Zielonej Góry oraz 4. miejsce w klasyfikacji Grand Prix MTB Województwa Lubuskiego,
Najlepszym zawodnikiem sezonu okazał się Krzysztof Szczotka, który w końcówce sezonu zaliczył udane starty: w Steinitzer MTB CUP zajął 3 miejsce, w finale „Górali na Start” w Książu wywalczył 2. lokatę, natomiast wyścig kończący sezon na Łysej Górze był na miarę pierwszego miejsca. Również w tej serii wyścigów dwukrotnie zwyciężał Bartłomiej Żołądkowski w kat. powyżej 46 lat, a Zbigniew Pawłowski był dwukrotnie 4. w kat. 35-45 lat. Prezes klubu Marcin Żołądkowski najlepszy start zaliczył w pod zielonogórskiej Świdnicy w Grand Prix Zielonej Góry, gdzie uplasował się na 2. miejscu i 7. open. Świetny przykładem na to, że amatorskie kolarstwo górskie jest dla wszystkich zarówno dla dzieci jak seniorów daje Igor Woliński, który w wieku 5 lat zaliczył 10 startów zarówno w Polsce jak i w Niemczech. W kategorii Szkrabiątek w serii „Górale na Start” w klasyfikacji generalnej zajął 3. miejsce, na Łysej Górze był 1. oraz 2. w kat. przedszkolaków, natomiast w wyścigu o Puchar Starosty Powiatu Świdnickiego "Grand Prix MTB" Świdnica zajął 1. lokatę.

Wszystkie starty naszych zawodników w sezonie 2012 były bardzo udane. W niełatwych czasach działalności naszego stowarzyszenia potrafili stanąć na wysokości zadania i godnie bronić barw klubowych. Teraz przyszedł czas na poszukiwanie potencjalnych sponsorów którzy chcieli by wesprzeć naszą działalność non profit: zakup nowych strojów, wymianę wyeksploatowanych części oraz treningi tak, aby w 2013 jeszcze mocniej zaprezentować się na arenie Polski oraz za granicą. Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy z naszym klubem.