poniedziałek, 13 maja 2013

Górale na Start # 1 Boguszów Gorce

W niedzielę 12 maja odbyła się pierwsza edycja dolnośląskiego cyklu wyścigów cross country "Górale na Start". Podobnie jak rok temu ściganie rozpoczął wyścig w Boguszowie Gorcach.  Start i meta były usytuowane na najwyżej położonym stadionie w Polsce. Organizator wyścigu KKW JAMA Wałbrzych tradycyjnie przygotował ciekawą i wymagająca rundę o dlugości 2,8 km, która po opadach deszczu była jeszcze bardziej techniczna. Pierwszy z  żaran wystartował Igor Woliński na dystansie 800 m, gdzie również nie brakowało błota.
W kategori Szkraby 6-7 lat zajął 4. miejsce. Tuż po wyścigu najmłodszych na trasę ruszyli mastersi, którzy do pokonania mięli 3 rundy po 2,8 km w morderczych warunkach, ponieważ w połowie wyścigu spadł kolejny ulewny deszcz, ale to nie przeszkodziło kolarzom w kontynuacji rywalizacji. Najszybszym z nich był Krzyszttof Woliński, który w kategorii Masters I zajął 5. miejsce, kolejnym zawodnikiem był Zdzisław Pihulak- 4. miejsce w kat. Masters II, a debitujący na wyścigu Maciej Zając zajął wysokie 6. miejsce w kat. Masters II. W rywalizacji mężczyzn bez licencji M17 Krzysztof Szczotka wywalczył  4. miejsce.