poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Udany finał Górali na Start

W minioną sobotę w Wałbrzychu, w Parku im. Sobieskiego odbyła się finałowa edycja Górali na Start. Organizator wyścigu KKW Jama Wałbrzych przyzwyczaił już do wymagających tras, ale ta była szczególna, na miare finału. gdzie w ubiegłych latach odbywały się zawody Pucharu Polski MTB czy Mistrzostw Polski MTB. Na lini startu stanęło ponownie trzech zawodników Żary MTB Team, a łącznie siedmiu żaran. W kategorii szkrabów wystartował Igor Woliński, który zajął 4. miejsce, co dało u 3. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. W tej kategorii również stawiał pierwsze kroki żaranian- Daniel Kiełbasa, który zajął 5. miejsce.

W wyścigu mastersów w upale na interwałowej trasie z licznymi dropami jak również ze sztywnymi podjazdami ścigali się Krzysztof Woliński oraz Maciej Zając. Krzysztof zajął 3. miejsce w finałowej edycji co dało mu 2. miejsce w klasyfikacji generalne w kat. Masters I. Natomiast Maciej Zając kończąc wyścig na 3. miejscu również zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalne w kat. Masters II. Warto dodać, że oprócz kklubowiczów na "góralach" startowali byli zawodnicy Żary MTB Team, którzy obecnie repreznetują inne kluby. Łukasz Pihulak w kat. elita zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, Mateusz Pihulak w kat. junior również 3. miejsce miejsce w klasyfikacji generalnej, a Marcin Rogowski 2. miejsce w klasyfikacji generanej w kat. elita bez licencji.