niedziela, 3 lipca 2011

7. Oberlausitzer-MTB-Marathon

W niedziele kwartet zawodników wystartował w 7. Oberlausitzer-MTB-Marathon w Jonsdorf w Niemczech. Start można zaliczyć do udanych.  Kolarze dosłownie ścigali się podczas ulewy, co w połączeniu z niską temperaturą daje warunki ekstremalne. Wszędobylskie błoto, śliskie korzenie i kamienie utrudniały jazdę na dość wymagającej trasie.. Pomimo tych niedogodności zawodnicy zajęli wysokie miejsca. Krzysztof Woliński startował na dystansie 25 km z 780 m przewyższenia- zajmując 6. miejsce w kat. M3. Marcin Dragon na dym samym dystansie zajął 9. miejsce w kat. elita. Krzysztof Szczotka pokonał dwie rundy- 50 km i w kat. elita wywalczył znakomite 6. miejsce. Natomiast lider- Arkadiusz Kiełbasa na koronnym dystansie 65 km - 1918 m przewyższenia zajął znakomite 7. miejsce.