niedziela, 28 sierpnia 2011

Grand Prix MTB Zielonej Góry - finał 2011

W minioną niedzielę 28.08.2011 reprezentanci żarskiego klubu Żary MTB Team wzięli udział w ostatniej edycji Grand Prix MTB Zielonej Góry, która była też ostatnią edycją Lubuskiego Grand Prix MTB, które odbyło się w Drzonkowie. Organizatorzy przygotowali trase identyczną jak na inaugurującej cykl imprezie ale w odwrotnym kierunku. Runda miała 8 km, którą zawodnicy pokonywali aż 6 krotnie. Trasa charakteryzowała się bardzo długimi płaskimi odcinkami, które w większości były pokryte piachem. Na trasie znajdowały się w tez dwa mocniejsze podjazdy.

W rywalizacji wzięło ośmiu zawodników Żary MTB Team. Najlepiej wypadł Mateusz Miedziński 3 open i 1 w kategorii M1. Marcin Żołądkowski po małej kraksie tuż przed metą był 6 open i 2 w M2. Następnie na mecie zjawili się: Krzysztof Woliński 13 open i 7 w M3, Zdzisław Pihulak 23 open i 2 w M5, Krzysztof Gut 25 open i 2 w M1, Marcin Dragon 33 open i 10 w M2, Bartłomiej Żołądkowski 51 open, 9 w M4, Zbyszek Pawłowski, który z powodu defektu roweru nie ukończył wyścigu  oraz po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją  na trasy wyścigów wrócił Wojciech Bochenek, który ukończył wyścig na 36 miejscu open i 11 w kategorii M2.

Organizatorzy przygotowali też mały wyścig dla dzieci, w którym wziął udział Igor Woliński.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB Zielonej Góry najlepiej wypadł Mateusz Miedziński zajmując 3 miejsce open i 1 w kategorii M1. Kolejnym juniorem, który wywalczył pudło w generalce był Krzysztof Gut zajmując 2 miejsce miejsce w kat. M1, a open był 34. Ci sami zawodnicy w Lubuskim Grand Prix MTB również w swoich kategoriach zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce. W Lubuskim Grand Prix MTB 6 miejsce w kategorii M5, zajął Zdzisław Pihulak.

W obu klasyfikacjach łącznie udział wzięło 12 zawodników Żary MTB Team. Jednak nie liczyli się oni w końcowej rozgrywce oprócz wspomnianych wyżej osób ponieważ nie brali udziału w odpowiedniej ilości edycji.

Pełne wyniki w dziale starty.

Natomiast w Górskich Mistrzostwach Polski na rowerach szosowych w Podgórzynie wystarował lider klubu Arkadiusz Kiełbasa. Arek pokonał w peletonie wraz z zawodowymi 5 z 8 rund. Zważywszy na poziom trudności trasy i poziom zawodników jest to doskonały wynik