niedziela, 11 września 2011

II Grand Prix Kaczmarek Electric 2011 & Puchar Polski MTB XC

11 września w Boszkowie odbył się kolejny wyścig z cyklu II Grand Prix Kaczmarek Electric 2011. Trasa była dość interwałowa ale nie należała do najtrudniejszych. Wystartowało ponad 300 zawodników, a wśród nich trzech z Żar. Pierwszy na mecie zameldował się Mateusz Miedziński zajmując 7 miejsce OPEN i 3 miejsce w kategorii M1, kolejnym z naszych zawodników był Zdzisław Pihulak zajmujący 17 miejsce OPEN i 1 w kategorii M5, następnie dojechał na metę Krzysztof Gut, który został zaatakowany przez rój szerszeni i ukąszeniu przez 3 z nich dojechał do mety na 10 pozycji w kategorii i 26 miejscu OPEN.

10 września w Jeleniej Górze rozegrany został Puchar Polski MTB XC organizowany  przez  Bike Maraton- cykl największych imprez rowerowych w Polsce oraz. Polski Związek Kolarski. Wyścig był podzielony na kategorie wiekowe jak i na zawodników z licencją i bez . Żarski klub reprezentował Mateusz Miedziński który w kategorii junior bez licencji zajął 1.miejsce i Arkadiusz Kiełbasa kategoria Elita z licencją zajął 3 miejsce. Bardzo udany start zawodnicy zawdzięczają dobremu przygotowaniu pod względem techniki jazdy, ponieważ trasa była dość trudna technicznie.