niedziela, 20 maja 2012

VIII wyścig MTB o Puchar Burmistrza Sulechowa

W minioną niedzielę nasi zawodnicy wystartowali w VIII wyścigu MTB o Puchar Burmistrza Sulechowa, który był jednocześnie II edycją Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Na starcie tego maratonu MTB stanęło blisko 400 zawodników. Żarski klub reprezentowało trzech zawodników na dystansie MINI-30km oraz dwóch na dystansie MEGA-60 km. Pierwszy na mecie zjawił się Zbigniew Pawłowski, który po dłuższej przerwie spowodowaną kontuzją wrócił do ścigania. Zajął bardzo dobre 5. miejsce w kat. M4 i 42. open.
Następny na mecie był Krzysztof Gut, który uplasował się na 65. miejscu open i 12 M1, Bartłomiej Żołądkowski był 130. open i 14. w kat. M4. Na dystansie MEGA najszybszy był Zdzisław Pihulak zajmując tradycyjnie miejsce na pudle, tym razem: 2. miejsce w kat. M5 i 42. open. Stawkę zawodników zamknął Krzysztof Woliński, który walczył nie tylko z trasą, ale i z defektami roweru: 84. open, 25. M3. Oragnizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. W wyścigu dzieci do 7 lat wziął udział Igor Woliński, zajmując 14. miejsce.