poniedziałek, 8 października 2012

Finał Bike Maraton & Wyścig Przyjaźni

W sobotę 6 października w Świeradowie Zdrój miał miejsce finał cyklu Bikemaraton, w którym wzięło udział ponad 1000 uczestników, w tym trójka zawodników Żary MTB Team: Zbigniew Pawłowski oraz Bartłomiej i Błażej Żołądkowscy. Do pokonania były trzy dystanse: MINI, MEGA oraz GIGA. Na dystansie MINI- 29 km - najlepiej spisał się Zbigniew Pawłowski zajmując 8. pozycje w kat. M4 i 73 open, Błażej Żołądkowski pokonał ten dystans w 1:41 h co dało mu 41. miejsce w kat. M2 i 173 open.
Bartłomiej Żołądkowski wybierając dystans MEGA, ukończył zmagania na 311 miejscu open i 48. miejscu w kat. M4.
W niedzielę 7 października w Drzonkowie odbył się Wyścig Przyjaźni wraz zakończeniem Grand Prix MTB Województwa Lubuskiego i Zielonej Góry. Na starcie wyścigu stanął jedyny zawodnik Żary MTB Team-junior Krzysztof Gut, który ukończył rywalizację na 3. miejscu w kategorii M1 oraz 17. miejscu OPEN. Do pokonania miał 4 rundy po 8km. Po wyścigu obyła się dekoracja klasyfikacji generalnej. Krzysztof Gut zajął 3. miejsce w końcowej klasyfikacji Grand Prix MTB Zielonej Góry oraz 4. miejsce w klasyfikacji Grand Prix MTB Województwa Lubuskiego natomiast Zdzisław Pihulak zajął 2. miejsce w klasyfikacji końcowej Grand Prix MTB Zielonej Góry w kategorii M5. I tak oto wyścig w Drzonkowie zakończył sezon startów 2012.