niedziela, 30 września 2012

Łysogórki XC - finał

W ostatnią niedzielę września odbyła się 5. edycja wyścigu Łysogórki MTB. Łysa Góra przywitała kolarzy tradycyjnie piękną pogodą oraz wspaniałymi widokami. Rywalizację na stoku rozpoczął wyścig najmłodszych kolarzy na Kubusiowej Pętli. W kategorii przedszkolaków do lat 6 wśród chłopców wygrał Igor Woliński. Po rywalizacji dzieci miał start zawodników na dużej pętli- 5 km, która jest już dobrze znana żarskim kolarzom. Tuż po starcie na czele peletonu znajdowali się żarscy kolarze.

Niestety prezes Marcin Żołądkowski, który przewodził grupie zawodników musiał się wycofać z rywalizacji z powodu problemów zdrowotnych. Dalsza rywalizacja przebiegła spokojnie, bez defektów z którymi na poprzedniej edycji borykał się Krzysztof Woliński. W końcówce sezonu Krzysztof Szczotka pokazał super dyspozycję wygrywając wyścig w kat. 19-34. Równie dobrze wypadł Krzysztof Woliński, który w tej samej kategorii zajął 5. miejsce. Tuż zanim finiszował Zbigniew Pawłowski zajmując 4. pozycję w kat. 35-45 lat. Natomiast Bartłomiej Żołądkowski był tym razem 2. w kat. powyżej 46 lat.

Również w niedziele 30.09.2012 w Wolsztynie w woj. wielkopolskim, odbyła się finałowa edycja, cyklu Kaczmarek Electric MTB 2012. Udział w maratonie wzięło 512 osób co było rekordem frekwencji całego cyklu. Organizatorzy przygotowali jak zawsze dwa dystansy: MINI około 40 KM i MEGA około 72 KM. Na pagórkowatej i piaszczystej trasie, klub z Żar reprezentowało 2 zawodników. Zdzisław Pihulak który na dystansie MEGA zajął 5. miejsce w kat M5 oraz 60. miejsce w kat OPEN z czasem 3:33:45, oraz Marcin Walencik, który na dystansie MINI uplasował się na 31. miejscu w kat M2 i 97. miejscu w OPEN z czasem 1:48:50. Dodatkowo Zdzisław Pihulak zajął 2. miejsce w kategorii M5 na dystansie MEGA w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Podsumowując można powiedzieć, że były to jedne z lepszych startów żarskiej drużyny, która powoli kończy sezon startów w sezonie 2012.Więcej zdjęć w galerii.