niedziela, 2 września 2012

MDC XC Dresden

W pierwszą niedzielę września nasi zawodnicy wystartowali w przed ostatniej edycji Mitteldeutschland Cup 2012 w Dreźnie. Organizatorzy jak zwykle zafundowali zawodnikom wysoki poziom trudności trasy, która była usytuowana na wzniesieniu nad brzegami rzeki Łaby. Ponad dwu kilometrowa interwałowa runda była najeżona licznymi sztywnymi podjazdami, a na zjazdach czekały na zawodników sztuczne przeszkody w postaci uskoków.
Obok wysokiego poziomu tras cykl ten charakteryzuje się wysokim poziomem sportowym. W kat. elita bez licencji Krzysztof Szczotka zajął 18. miejsce, Krzysztof Woliński w kat. Masters I zajął również 18. miejsce. Organizatorzy również przygotowali trasę dla dzieci poniżej 9 lat, która także była wymagająca. Igor Woliński w tej kategorii zajął 18. miejsce. Natomiast byli nasi klubowicze (żaranie) rozłożyli zachodnich sąsiadów w kategorii junior/licencja. 1. miejsce zdobył Mateusz Pihulak LKS TRASA ZIELONA GÓRA , a 2. Olaf Małek- MTB ENERGY Team...więcej zdjęć

Również w niedzielę 02.09.2012 w miejscowości Biały Kościół niedaleko Strzelina odbyła się 6. edycja Maratonu MTB, którego trasa prowadziła po Wzgórzach Strzelińskich. Impreza zgromadziła około 300 rowerowych zapaleńców i z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę zawodników uznawanych za liderów na podwórku maratonów MTB. Organizator przygotował dwie trasy MINI 28km z około 400m przewyższenia oraz MEGA 49km z około 800m przewyższenia. Każdy z dystansów zawierał podjazd pod najwyższe okoliczne wzniesienie jakim jest Gromnik, który zawodnicy startujący MEGA pokonywali dwukrotnie. Nasz klub reprezentował Marcin Walencik, który na dystansie MEGA uzyskał czas 2:25:04 co pozwoliło mu na osiągnięcie 22. miejsca w kat. OPEN.