niedziela, 23 września 2012

Górale na Start- Finał

Po wakacyjnej przerwie w Książu, w stadninie Stado Książ odbyła się ostatnia, finałowa edycja Górali na Start. Na starcie stanęło trzech klubowiczów. Najmłodszy z nich Igor Woliński rozpoczął zmagania kolarzy. Trasa dla "szkrabiątek" prowadziła wokół dziedzińca stadniny. Igor w ostatnim wyścigu zajął 4. pozycję, która dała mu 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Trasa dla pozostałych kategorii nie była już tak prosta. Organizatorzy przyzwyczaili zawodników do wymagających tras, które powoli robią się standardem na tego typu imprezach. Licząca 3 km runda prowadziła odcinkami trasy Mistrzostw Europy XC z 2004 r. Runda charakteryzowała sie długimi sztywnymi podjazdami oraz szybkimi zjazdami.
W kategorii Masters, która pokonywała tą trasę trzykrotnie walczył Krzysztof Woliński, który zajął 7. miejsce, a w klasyfikacji generalnej był 10. Wśród mężczyzn bez licencji 2. miejsce zajął Krzysztof Szczotka, który pokonał 4. rundy. Więcej zdjęć w galerii.

W niedziele 23.09 Krzysztof Gut, jako jedyny zawodnik Żary MTB Team, który zbiera punkty w klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB Zielonej Góry i Lubuskiego wystartował w kolejnej edycji tego cyklu w Drzonkowie. Na nie zmienionej i wręcz nudnej trasie, o długości 40 km,  która oferuje jedynie wysokie prędkości średnie zajął  3. miejsce w kat. M1 i 21 open.

W natomiast prezes klubu Marcin Żołądkowski rozpoczął okres roztrenowania  startem w półmaratonie w Zielonej Górze. Do pokonania były 2. rundy podczas których pogoda nie rozpieszczała. Na stracie padało, a  później w trakcie biegu wiał silny wiatr, który utrudniał calą rywalizację. Założeniem Marcina było złamanie 2h lecz dyspozycja dnia pozwalała na  osiągnięcie 1:45:30- 185 miejsce open i 44 w kat. 20 co jak na pierwszy raz jest bardzo dobrym wynikiem.