poniedziałek, 8 lipca 2013

Mini Mistrzostwa Polski MTB & 9. Oberlausitzer-MTB-Marathon

W minioną sobotę przy okazji odbywających się Mistrzostw Polski w kolarstwie górskie w formule XCO w Żerkowie rozegrane zostały Mini Mistrzostwa Polski dla dzieci w wieku 3-12 lat. Nasz klub reprezentował Igor Woliński, który startował w kat. 6-8 lat, na specjalnie przygotowanej rundzie wpasowanej w trasę dla starszych zawodników. Dzieci miały do pokonania dwa okrążenia o długości ok. 300m. Organizatorzy nie byli chyba przygotowani na tak sporą frekwencję, bo przy liczbie blisko 50 dzieci na dość wąskiej trasie dochodziło do   częstych wywrotek,  a w szczególności tuż po starcie. Igor zajął 25. miejsce wśród chłopców. Każdy uczestnik mistrzostw otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom.

Nastomiast w niedzielę Krzysztof Szczotka oraz Krzysztof Woliński wystartowali w 9. Oberlausitzer-MTB-Marathon w Jonsdorf w Niemczech. Kolarze pokonali dystans 25 km z blisko 800 m przewyższeń. Na starcie stanęło ponad 250 osób, głównie z Niemiec oraz Czech. Krzysztof Szczotka zajął 4. miejsce w kat. M2, a Krzysztof Woliński 6. w M3.