wtorek, 2 lipca 2013

Łysogórki, Majka i Izery

W minioną niedzielę nasi zawodnicy bardzo aktywnie spędzili czas. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca odbyły się Łysogórki MTB. Była to już druga edycja tego cyklicznego wyścigu w 2013. Na starcie stanęła trójka zawodników Żary MTB Team. Najmłodszy reprezentant Żar- Igor Woliński ścigał się na "kubusiowej pętli", która wytyczona została pomiędzy schroniskiem, górną stacją wyciągu a trasą dla starszych zawodników. Po zaciętej walce Igor zajął 3. miejsce. Tuż po rywalizacji najmłodszych, których na Łysej Górze nie brakuje rozpoczął się wyścig na dużej rundzie, która jest wszystkim znana. Zjazd a po chwili wspinaczka, łącznie  5 km- i tak trzykrotnie.

Krzysztof Szczotka zajął bardzo dobre 2. miejsce w kat. 19-34 lat, natomiast Maciej Zając- 10. w kat. 35-45 lat. Tuż po dekoracji zawodnicy udali się do pobliskiej Jeleniej Góry w pobliżu Pałacu Paulinum podglądać najlepszych zawodnikó i zawodniczki na wyścigu "Maja Włoszczowska Trophy", potocznie zwanym Maja Race. Emocji nie brakowało...

Natomiast ekipa w składzie: Marcin i Bartłomiej Żołądkowscy, Mariusz Kulbida oraz Zbigniew niedziele spędzili w Świeradowie na przygotowaniach do zbliżającego się wielkimi krokami maratonu Salzkammergut Trophy, który odbędzie się 13 lipca 2013 w Austrii. Nasi kolarze po dwóch latach przerwy wracają na epickie trasy w Alpach gdzie będą startowac na dystansach 50km, 70km oraz 120km.