niedziela, 5 czerwca 2011

Puchar Polski w Maratonie Szosowym im. Olka Czapnika.

W upalną niedzielę 05. czerwca pięciu zawodników Żary MTB Team wystartowało w maratonie MTB Euroregionu Nysa w Bolesławcu. Trasa była bardzo szybka, płaska, bez technicznych odcinków. Jedynymi trudnościami na trasie były kurz i piach. Na dystansie MEGA- 40 km- Mateusz Miedziński zajął 1. miejsce w kat. M1, Marcin Dragon 6. miejsce w kat. M2, Krzysztof Woliński- 6. miejsce w kat. M3, Bartłomiej Pazera 7 miejsce w kat. M3. Na dystansie MINI bezapelacyjnie w kat. M1 wygrał Krzysztof Gut.
W Świnoujściu 04. czerwca  odbył się Puchar Polski w Maratonie Szosowym im. Olka Czapnika.

Trasę wyścigu wytyczono po pięknym krajobrazowym parku Wolińskim a mianowicie od Świnoujścia przez Międzyzdroje, Międzywodzie i Wolin a kończy wszy się metą na stoczni remontowej w Świnoujściu. Na starcie dystansu 86 km stanęło 110 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz zawodnik Żary MTB Team Arkadiusz Kiełbasa który przekroczył linię mety jako 19 zawodnik z czasem 2 godziny i 18 min wywalczył 6 miejsce w kategorii elita.